Zombi saldırısından kurtulma rehberi

Zombi istilası her ne kadar fantastik gelse de, bir virüs salgını olarak düşünüldüğünde gerçekleşme olasılığı olan bir olaydır. Ölen bir insanın diriltilmesi şu an için bilimsel olarak mümkün görülmese de, yaşayan bir insanın zombiye dönüşme ihtimali vardır. Araştırıldığında yaşayan insanların bir toz yardımıyla zombiye dönüştürüldüğünü ve tarlalarda bedava çalıştırıldığını anlatan yazılar görmek mümkün. Özellikle Voodoo dini ile ünlü Haiti, zombi vakalarıyla doludur.

BİR ZOMBİ İSTİLASININ BAŞLANGICINDA OLUŞABİLECEK DURUMLAR

Olası bir zombi istilasını, sosyal medyadan veya bir ihtimal televizyonlardan haber alabilirsiniz.Bir arkadaşınız veya twitterda takip ettiğiniz biri, Çok güzel bir kızın zombileşip sokak ortasında erkek arkadaşının beynini yerken ki videosunu veya fotoğrafını paylaşabilir.Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden harekete geçmeliyiz.

Medyanın zombi vakalarıyla ilgilendiğini varsayarsak, televizyonda Rasim Ozan Kütahyalı zombi uzmanı olarak halka hitap edecektir. Bilim Adamları virüsün niteliği hakkında bilgiler verip, korunma yollarını anlatırken Rasim Ozan Kütahyalı ‘hocam, insan beyni yemek kabızlık yapar mı?’ diye bir soru sorabilir.
Konunun dini yönü irdelenecek; Nihat Hatipoğlu , Kuran’da zombilerin varlığı , kıyamet alametleri ve zombileri uzak tutmak için edilecek dualar gibi konuları işleyecektir.
Milli birlik ve baraberliğimize kasteden zombileri protesto etmek için ‘doğalgazı kökle kombiye, lanet olsun zombiye’ mitingleri düzenlenip, ‘Resident Evil’, ’28 days Later’,’Dawn of the Dead’ gibi filmlerin meydanlarda yakılma olasılığını da es geçmemek gerekiyor.

ZOMBİ İSTİLASI YAYILDIĞINDA YAPILMASI GEREKENLER

1- Sokaklarda onlarca insanın koşuşturduğu zamanlar en güvensiz zamanlardır, çünkü onlarca insanın yanında aynı zamanda kendisine mutlaka bir hedef seçen bir zombide olacaktır. Çok dikkatli olmalısınız, çünkü yerde cansız bir şekilde yatan bir insan her an kalkıp sizi kovalamaya başlayabilir. İlk zamanlarda yapmanız gereken en mantıklı şey -eğer insanların yoğun olduğu bir coğrafyada iseniz- hızlı ve dayanıklı (illa tok kapı sesli alman arabası diye tutturmayın), aynı zamanda benzini olan (sonunuz devrim arabaları gibi olmasın) bir araç ile olağanca az nüfuslu ve güvenli (beylikdüzü’ne gitmeyin) bir yere gitmenizdir. Fakat -eğer zaten ıssız bir yerde iseniz- bulunduğunuz mekanı oldukça güvenli hale getirmelisiniz.

2- İlk zamanlarda aile ve yakınlarınızı kaybetmeniz muhtemeldir, unutmayın ki hayatta kalmanız için soğukkanlı olmalısınız. Arkanıza bakmak, sizi yavaşlatır. İlk zamanlarda -ki, istila olduğu müddetçe olacaktır- etrafınızdaki kişiler tehdit olacaksa duraksamaksızın kafalarına sıkmalısınız, bu işte hayatta kalmanın 10’da 9’u soğukkanlılık, 10’da 1’ide zekadır.

3- Virüsün solunum yoluyla bulaştığı açıklandıysa, ilk işimiz gaz maskesi almak olsun. Yok , eğer kan ve tükürük yoluyla bulaşıyorsa; tenimizin açık yeri kalmayacak şekilde giyinip, elbisesiz bir şeye dokunmamalıyız ve tabi zombilerle yakın temasa geçmemeli , kendimizi ısırtmamalıyız. Eğer ısırıldıysanız, bir şekilde kafanıza sıkmanız ya da beyninizi imha etmeniz en hayırlısıdır. Çünkü zombi olup karizmayı çizdireceğinize ( zombi olacağınız bile kesin değildir, zombiler kafanızı yerse zombi olamazsınız ) ölmek daha iyidir.

4- Ordudan asla medet ummayın, ilk zamanlar zombilerle çatışsalarda zamanla sayıca üstün zombiler korkusuz oldukları için orduya yüklenerek barikatları yıkacaktır. Ama endişeye mahal yok, ordu mensubu bazı kişiler kendilerini bir yere kilitleyeceklerdir.

5- Orduya gitmeyi denemeyin, orduya ulaşabilseniz bile sizin zombi olma ihtimaliniz olduğundan ve sizi ekstra gereksiz bir boğaz olarak göreceklerinden kafanıza sıkmak daha işlerine gelecektir.

6- “Tek çalışırım ben” havalarına gerek yok. Kıçınızı koruyacak bir gruba ihtiyacınız var. Arkanızdan önünüzden gelen zombiler olduğunda sırt sırta savaşıp ölecek biri iyidir. Hem, cesaretinizde artar.

7- Kilitli bir kapıyı ‘asla’ açmayın. Zombilerin kapıyı kapama gibi bir huyu yoktur. Aynı zamanda birisi bir zombiyi kilitlemiş olabilir.

8- Kesici aletleride tercih edin. Uzaktan silahlar iyidir ama mermisi bitince pek bir etkisi kalmaz.

9) Zombi sayısının az olduğunu düşünüp dalmayın, inanın, silah sesini duyan bir zombi sürüsü ananızı ağlatmak için size doğru koşacaktır.

10) Eğer artık sokakta insan göremiyorsanız işin zor kısmını atlatmışsınızdır. Çünkü zombiler artık yiyecek bulmak için daha boş alanlara gideceklerdir. Şehirde artık daha rahat dolanabilirsiniz.

11) Açıkçası, saçma olsada tüm vücudunuzu koruyan bir zırh en iyisidir. Yani bir şövalye zırhı, zombilere karşı en büyük savunmadır.

12) Kanunun olmadığını unutmayın, öldürmek, çalmak, yağmalamak sonucu devletin “Aman lan boşverin zombileri, şu hırsıza ceza keselim biz.” diyeceği falan yok.

13) “Lanet olsun, öleceğiz, sağ çıkma şansımız var mı?” “Dostum bittik biz.” ya da “Bu yaptığımız yasa dışı lan.” gibi cümleler kuran ve grubun psikolojisini bozan bir gerizekalı varsa ya alnına “Afiyet olsun, helaldir.” yazıp zombilere atın, ya da öbür dünyaya biletini siz kesin. Çünkü böyle adamlar sizi satabilir, olmaması, hem sizin, hem insanlığın, hemde zombilerin yararınadır. Zaten genellikle filmlerde ilk ölenler hep onlar olur.

14) Askeri üsleri tercih edin. Daha güvenlidir.

15) Virüsün çok az kişiye bulaşmayacağını varsayarsak şu an dünya üzerinde yaşayan 7.500.000.000 insan potansiyel bir zombi adayı olacaktır. Bu nedenle istilanın bitmesi gibi bir şey beklememeli zombilerle aynı dünyada yaşamanın yollarını keşfetmeliyiz.Zira dünyanın tekrar eskisi gibi bir yer olması için 7.500.000.000 zombinin öldürülmesi gerekiyor.
Bütün herşeyi yaptınız ama baktınız olmuyor, nereye kadar kardeşim diyorsunuz, her yer zombi siz öldürdükce daha fazlası geliyor, biteceği yok. Bence kafanıza sıkın gitsin…

Facebook Yorumları